Arhip has logged 171 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★½
Edit this entry  
02
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Free Guy

Free Guy

2021
×
Edit this entry  
19
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
04
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
25
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Up

Up

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Cars

Cars

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Becoming Zlatan

Becoming Zlatan

2016
×
Edit this entry  
16
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
12
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★½
Edit this entry  
12
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Time

Time

2021
×
Edit this entry  
17
Mainstream

Mainstream

2020
×
Edit this entry  
14
Brother 2

Brother 2

2000
×
★★★
Edit this entry