Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★
Edit this entry  
29
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
26
Control

Control

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Edit this entry  
29
Riding Wild

Riding Wild

2023
×
★★½
Edit this entry  
27
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Heart of a Dog

Heart of a Dog

1988
×
Edit this entry  
15
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Italian Job

The Italian Job

1969
×
★★★
Edit this entry  
24
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Edit this entry  
23
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Whale

The Whale

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Nope

Nope

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Athena

Athena

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Black Adam

Black Adam

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
16
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry