Sort by
  • Cyberpunk: Edgerunners

    ★★★★

  • Young Man

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Neymar: The Perfect Chaos

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Copshop

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Time

  • F9

    ★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Major Grom: Plague Doctor

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Cherry

  • Boss Level

    ★★★★

  • WandaVision

  • News of the World

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Directly Kakha

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Deeper!

    ★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Butcher

  • Mainstream

  • Tenet

    ★★★

  • Extraction

  • Defending Jacob

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ½