Sort by

octavia has logged 31 entries for films during March 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Phantom of the Mall: Eric's Revenge

Phantom of the Mall: Eric's Revenge

1989
×
★★★
Edit this entry  
30
The Touch

The Touch

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Faith

Faith

2023
×
Edit this entry  
29
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★
Edit this entry  
27
Kokdu: Season of Deity

Kokdu: Season of Deity

2023
×
★★
Edit this entry  
26
Magnificent Warriors

Magnificent Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Royal Warriors

Royal Warriors

1986
×
★★★★
Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Yes, Madam!

Yes, Madam!

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
His Wedding Night

His Wedding Night

1917
×
Edit this entry  
20
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Executioners

Executioners

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
One Dollar Lawyer

One Dollar Lawyer

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Heroic Trio

The Heroic Trio

1993
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
One Week

One Week

1920
×
Edit this entry  
15
Police Story 3: Super Cop

Police Story 3: Super Cop

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Rough House

The Rough House

1917
×
Edit this entry  
12
The Glory

The Glory

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★
Edit this entry  
10
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crash Course in Romance

Crash Course in Romance

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
The Witch: Part 2. The Other One

The Witch: Part 2. The Other One

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Brain Works

Brain Works

2023
×
★★★
Edit this entry  
02
Project Wolf Hunting

Project Wolf Hunting

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Stunt Woman

The Stunt Woman

1996
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Butcher Boy

The Butcher Boy

1917
×
Edit this entry