ARegularJoe has logged 25 entries for films during July 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sharknado

Sharknado

2013
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Sharknado 2: The Second One

Sharknado 2: The Second One

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Legends of Oz: Dorothy's Return

Legends of Oz: Dorothy's Return

2013
×
Read the review Edit this entry  
14
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
American History X

American History X

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Grand Illusion

Grand Illusion

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Matilda

Matilda

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Shaggy Dog

The Shaggy Dog

2006
×
Read the review Edit this entry  
03
Locke

Locke

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry