• Thunder Force

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Hunter Hunter

    ★★★★½

  • Monster Hunter

    ★½

  • Let Him Go

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Star Wars Collection

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Bad Education

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • The Fanatic

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Long Shot

  • The Mule

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Shadow

    ★★★★½

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★★

  • Gotti

    ½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Justice League

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • The Snowman

    ★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★½

  • It

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • The Emoji Movie

    ★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Silence

    ★★★★½

  • Trolland

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★★★½

  • Deepwater Horizon

    ★★★★½

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★★

  • The Disappointments Room

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★½

  • Shin Godzilla

    ★★★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★★

  • Ice Age: Collision Course

    ★½

  • Cell

    ½

  • Lights Out

    ★★★½

  • Finding Dory

    ★★★★