noemi has logged 50 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cyberbully

Cyberbully

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
½
Edit this entry  
12
EverAfter

EverAfter

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
10
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cool World

Cool World

1992
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Eye

The Eye

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
She's Dating the Gangster

She's Dating the Gangster

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Bratz: Genie Magic

Bratz: Genie Magic

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bratz Passion 4 Fashion Diamondz

Bratz Passion 4 Fashion Diamondz

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bratz: Rock Angelz

Bratz: Rock Angelz

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bratz: Fashion Pixiez

Bratz: Fashion Pixiez

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Little Women

Little Women

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry