• Raya and the Last Dragon

    ½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • After We Collided

    ½

  • Hamilton

  • Emma.

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★½

  • Sing Street

    ★★★★½

  • Paper Towns

  • Interstellar

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★½

  • Love, Rosie

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • She's Dating the Gangster

    ½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • The Secret Life of Walter Mitty

  • Gravity

    ★★½

  • The Great Gatsby

    ★★★★

  • The Conjuring

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★★

  • Cyberbully

    ★½

  • The Roommate

    ½

  • Mean Girls 2

    ½

  • The Social Network

    ★★★★

  • Easy A

    ★★★★★

  • Black Swan

    ★★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★★

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★

  • Twilight

    ★★★★

  • The House Bunny

    ★★★★

  • Camp Rock

    ½

  • The Eye

    ★★

  • Enchanted

    ★★★★

  • Atonement

    ★★★★★

  • Zodiac

    ★★★★★

  • Bratz: Fashion Pixiez

    ★★★★★

  • The Pursuit of Happyness

    ★★★★★

  • Bratz Passion 4 Fashion Diamondz

    ★★½

  • Pan's Labyrinth

    ★★★½

  • Marie Antoinette

    ★★★★½

  • Bratz: Genie Magic

    ★★★★

  • Nana

    ★★★★★

  • Aquamarine

    ★★★★★

  • Bratz: Rock Angelz

    ★★★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★★★

  • The Descent

    ★★★★

  • Bewitched

    ★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★★

  • Shutter

    ★★★★

  • The Princess Diaries 2: Royal Engagement

    ★★★★

  • The Notebook

    ½

  • 13 Going on 30

    ★★★★★

  • Ella Enchanted

    ★★★★