Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
Edit this entry  
20
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
Edit this entry  
20
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Edit this entry  
20
Cruella

Cruella

2021
×
Edit this entry  
19
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
Edit this entry  
18
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
Edit this entry  
07
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
25
Intrusion

Intrusion

2021
×
Edit this entry  
24
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Edit this entry  
21
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Malignant

Malignant

2021
×
Edit this entry  
25
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
Edit this entry  
01
The Voices

The Voices

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
The Unholy

The Unholy

2021
×
½
Edit this entry  
20
Deadly Illusions

Deadly Illusions

2021
×
Edit this entry  
07
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
Edit this entry  
07
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Twilight

Twilight

2008
×
Read prior review Edit this entry  
13
The Interview

The Interview

2014
×
Edit this entry  
07
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★
Edit this entry  
03
Speed

Speed

1994
×
Edit this entry  
02
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
Edit this entry  
06
Circle

Circle

2015
×
Edit this entry  
30
Hachi: A Dog's Tale

Hachi: A Dog's Tale

2009
×
Edit this entry  
29
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
★★★½
Edit this entry  
07
Holidate

Holidate

2020
×
Edit this entry  
29
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
Edit this entry  
28
Malevolent

Malevolent

2018
×
Edit this entry  
17
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
Edit this entry  
17
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
Edit this entry  
06
The Hug

The Hug

2018
×
Edit this entry  
05
11:14

11:14

2003
×
Edit this entry  
02
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Hole

The Hole

2001
×
★★★★
Edit this entry  
22
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry