• Intrusion

  • Squid Game

  • Malignant

  • Black Widow

  • The Unholy

    ½

  • Godzilla vs. Kong

  • Deadly Illusions

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Unpregnant

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Dolittle

  • Frozen II

  • Doctor Sleep

  • The Addams Family

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • Savage X Fenty Show

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★★½

  • Joker

  • Culture Shock

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Child's Play

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Ma

  • Parasite

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • The Farewell

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Malevolent

  • The Hug

  • Her Smell

    ★★★★½

  • mid90s

    ½

  • Teen Spirit

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★★★★

  • The Nun

    ★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

  • Ana e Vitória

    ★★★½

  • Leading Lady Parts

  • Cam

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★½