Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Read the review Edit this entry  
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Happy Anniversary

Happy Anniversary

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
Read the review Edit this entry  
18
Creep 2

Creep 2

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Creep

Creep

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Contagion

Contagion

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
Edit this entry  
18
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Their Finest

Their Finest

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
Read the review Edit this entry  
18
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Project X

Project X

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★
Edit this entry