• Black Widow

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Vincenzo

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Pretend It's a City

  • FILM : KAI

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Silver Skates

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • #Alive

    ★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Dead Kids

    ★★½

  • Looking for Alaska

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hair Love

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Good Omens

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • You Are the Apple of My Eye

    ★★★

  • Vanity Fair

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mr. Sunshine

  • One Small Step

  • Bao

  • Game Night

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • history of the entire world, i guess

  • Barcelona: A Love Untold

    ★★

  • La La Land

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Seoul Searching

    ½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Percy Jackson: Sea of Monsters

    ½

  • Before Midnight

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

  • The Amazing Spider-Man

    ★★

  • Kung Fu Panda 2

  • Rio

  • Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

  • Easy A

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • The Karate Kid

    ★★

  • Diary of a Wimpy Kid

  • Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

    ★½

  • 3 Idiots

    ★★★★

  • Kung Fu Panda

    ★★★

  • Marie Antoinette

    ★★★★

  • Sky High

    ★★★

  • Before Sunset

    ★★★★★

  • Blue

    ★★★★

  • Scooby-Doo

    ★★★★½

  • Mulholland Drive

    ★★★★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★

  • Geri's Game

  • I Know What You Did Last Summer

  • Clueless

    ★★★★½