• The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Ip Man 4: The Finale

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Gemini Man

    ★★★★★

  • Doom: Annihilation

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★★

  • Joker

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Descendants 3

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★

  • The Day Shall Come

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Bumblebee

  • Mortal Engines

    ★★★★

  • Aquaman

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★★

  • Master Z: Ip Man Legacy

    ★★

  • Venom

    ★★★★★

  • Overlord

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Kin

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

  • The Equalizer 2

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★★

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • Show Dogs

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • The City and the City

  • Ghostland

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Mandy

    ★★★★★

  • The Thousand Faces of Dunjia

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Geostorm

    ★★★

  • The Snowman

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Cult of Chucky

    ★★★★

  • Hong Kong Master

  • mother!

    ★★★★★

  • Mary Shelley

    ★★

  • The Dark Tower

    ★★★

  • Descendants 2

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • Transformers: The Last Knight

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★

  • The Mummy

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★★★

  • Blade of the Immortal

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • Ghost in the Shell

  • Baby Driver

    ★★★★★