• Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Holidate

    ★★

  • The Boys in the Band

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Query

    ★★★½

  • Pride and Protest

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Babyteeth

    ★½

  • Joker

    ★★★½

  • Shall We Dance

  • Toy Story 4

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • The Hustle

    ½

  • Wine Country

    ★★

  • Someone Great

    ★★½

  • Gentleman Spa

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Summer of 12

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★

  • The Princess Switch

    ★★

  • Nobody Knows

  • Classic Albums - Amy Winehouse :

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Ruby Woo

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★½

  • The Equalizer 2

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Duck Butter

    ★★

  • Alex Strangelove

  • Greg Davies: You Magnificent Beast

  • Every Day

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hearts Beat Loud

    ★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • I Think We're Alone Now

    ★★★★

  • Doctor Who: Twice Upon a Time

  • Bright

    ★★

  • The Greatest Showman

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • The Last Pirates: Britain's Rebel DJs

  • Breathe

    ★½

  • The Death of Stalin

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★½

  • Lady Bird

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★

  • What Happened to Monday

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Despicable Me 3

  • The Feels

  • In a Heartbeat

    ★★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½