• Breaking News in Yuba County

    ★½

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Palmer

    ★★

  • Outside the Wire

    ½

  • The Dig

    ★★½

  • AK vs AK

    ★½

  • Paava Kadhaigal

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Education

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Hamilton

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Hunt

  • Devs

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Outsider

    ★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★½

  • Cats

    ½

  • Little Women

  • 1917

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Good Omens

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ½

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ½

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ½

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★