• Inglourious Basterds

    Inglourious Basterds

    ★★★★★

    Well this is a masterpiece and I didn't had this much enjoyment in a long time.

  • Sentinelle

    Sentinelle

    ★★★

    This one actually got me off guard. My biggest problems with this film is the general pacing and timing, along the editing. The only thing I can get from this movie is the visceral action scenes.

  • Elemental

    Elemental

    ★★½

    It could be a lot, but i just didn't wanted to. way too underdeveloped.

  • Star Wars

    Star Wars

    ★★★★

    This new hope is getting old... But like wine.

  • It's a Fairy!

    It's a Fairy!

    ★★

    More known as Kefera's movie.

  • Black Mirror: Loch Henry

    Black Mirror: Loch Henry

    ★★★½

    Loonking forward for the drama version of the documentary.

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★★

    I mean... Why so much Salma Hayek?

  • Uncut Gems

    Uncut Gems

    ★★★★

    Don't watch it if you have anxiety.

  • My Hero Academia: Two Heroes

    My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★½

    Anime just isn't for me anymore.

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

    What a farewell!

    As a kid, I really enjoyed the first movie and it still kinda crazy realizing how I grew up as this franchise keeped going with me. Now I am here seeing an end of an era for those characters that brought so much joy to me. So yeah, this was kinda of a experience.

  • Barbie

    Barbie

    ★★★★

    It wasn't about horses :(

  • Oppenheimer

    Oppenheimer

    ★★★★★

    The Imax experience never fails when its Nolan.