Sort by

Aramiz has logged 27 entries for films during December 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★★
Edit this entry  
09
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
One Man Band

One Man Band

2005
×
★★★½
Edit this entry  
08
Brainstorm

Brainstorm

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ballerina

Ballerina

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
It's Going to Work

It's Going to Work

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry