Sort by
  • The Hunt

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • 3 from Hell

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Judy

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • First Love

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★★

  • Anti-Cinema

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Literally Hitler

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★½

  • Glass

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Welcome to Marwen

    ★★½

  • Vice

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • A Christmas Story: The Hind Legs of Men (Their Only Legs)

    ★★★

  • Best Friend

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★★

  • Apostle

    ★★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Halloween

    ★★½

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • Suspiria

    ★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★½