Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba -To the Hashira Training-

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba -To the Hashira Training-

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bob Marley: One Love

Bob Marley: One Love

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mean Girls

Mean Girls

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Madame Web

Madame Web

2024
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sound of Freedom

Sound of Freedom

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Settlers

The Settlers

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Argylle

Argylle

2024
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Foe

Foe

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Society of the Snow

Society of the Snow

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dogman

Dogman

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
How to Have Sex

How to Have Sex

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Maestro

Maestro

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Radical

Radical

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
May December

May December

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wonka

Wonka

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
BLUE EYE SAMURAI

BLUE EYE SAMURAI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bodies

Bodies

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
All Fun and Games

All Fun and Games

2023
×
Read the review Edit this entry  
06
Dear Child

Dear Child

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Once Upon a Studio

Once Upon a Studio

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Haunted Mansion

Haunted Mansion

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry