• Malignant

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Vivo

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • There Is No

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Sarah Cooper: Everything's Fine

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Jo Koy: In His Elements

    ★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • The Nightcrawlers

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Tales of the City

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Circus of Books

    ★★★

  • After

    ½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Princess Switch

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Fred Armisen: Standup for Drummers

    ★★★½

  • Hereditary

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Ferdinand

    ★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Cabiria, Charity, Chastity

    ★★★★

  • Unicorn Store

    ★★½

  • It

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • The Boss Baby

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • A Dog's Purpose

  • Hidden Figures

    ★★★★½

  • Moana

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★½

  • The Founder

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Ghostbusters

    ★★★½

  • Looking: The Movie

    ★★★★