Sort by

Isaac has logged 69 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Predator

Predator

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Purple Hearts

Purple Hearts

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rise

Rise

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Orphan

Orphan

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Guy and Madeline on a Park Bench

Guy and Madeline on a Park Bench

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Copshop

Copshop

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
August 32nd on Earth

August 32nd on Earth

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Underdog

American Underdog

2021
×
Read the review Edit this entry