• Norm Macdonald: Nothing Special

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • The Tender Bar

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

    ★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Miles Davis: Birth of the Cool

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Apollo 11

    ★★★★★

  • Green Book

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★★½

  • The Great Buster: A Celebration

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • A Very English Scandal

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Game Night

    ★★★★

  • Black Panther

  • Sorry to Bother You

  • Eighth Grade

  • Paddington 2

  • Coco

    ★★★★

  • Joan Didion: The Center Will Not Hold

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

  • It

  • The Shape of Water

  • Dunkirk

  • The Florida Project

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Baby Driver

  • Rumble: The Indians Who Rocked the World

    ★★★½

  • The Big Sick

  • Hidden Figures

  • The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

  • Jackie

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★½

  • Chasing Trane

    ★★★★

  • Moonlight

  • La La Land

    ★★★★★

  • Independence Day: Resurgence

  • Paterson

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

  • Hail, Caesar!

    ★★★★½

  • Mike Nichols: An American Master

    ★★★★★

  • Becoming Mike Nichols