Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★
Edit this entry  
03
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Edit this entry  
30
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Anything Else

Anything Else

2003
×
★★★★
Edit this entry  
27
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★½
Edit this entry  
23
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★
Edit this entry  
22
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★
Edit this entry  
21
Faces Without Eyes

Faces Without Eyes

2015
×
★★½
Edit this entry  
20
Split Ends

Split Ends

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Edit this entry  
30
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★★½
Edit this entry  
29
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★½
Edit this entry  
28
Pulse

Pulse

2001
×
★★½
Edit this entry  
28
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
X

X

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Psycho IV: The Beginning

Psycho IV: The Beginning

1990
×
★★★
Edit this entry  
17
The Lorax

The Lorax

1972
×
★★★
Edit this entry  
16
Grindhouse

Grindhouse

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Supermodel Acting Class

Supermodel Acting Class

2013
×
★★½
Edit this entry  
15
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Blonde

Blonde

2022
×
Edit this entry  
14
The Watcher

The Watcher

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
14
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Edit this entry  
12
Shutter

Shutter

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Ring

The Ring

2002
×
★★★
Edit this entry  
11
Ring

Ring

1998
×
★★★
Edit this entry  
10
Significant Other

Significant Other

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Edit this entry  
09
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Manila by Night

Manila by Night

1980
×
★★★★
Edit this entry  
27
Brutal

Brutal

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★½
Edit this entry  
25
Will Your Heart Beat Faster?

Will Your Heart Beat Faster?

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Batch '81

Batch '81

1982
×
★★★½
Edit this entry  
24
Gold, Silver, Death

Gold, Silver, Death

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★½
Edit this entry  
22
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★
Edit this entry