• tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • He's All That

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Leatherface

    ★★½

  • Friendly Beast

    ★★★★

  • Now You See Me 2

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Grown Ups 2

    ★★★

  • Now You See Me

    ★★★★

  • The Maker

    ★★★★

  • Jackass 3D

    ★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Grown Ups

    ★★★★

  • Rubber

    ★★

  • Shutter Island

    ★★★★

  • The Strangers

    ★★★½

  • Jackass Number Two

    ★★½

  • Shrek 2

    ★★★★★

  • Catch Me If You Can

    ★★★½

  • City of God

    ★★★★★

  • American Pie 2

    ½

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Shrek

    ★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • American Pie

    ½

  • Akira

    ★★★★★

  • Amadeus

    ★★★★