Sort by

fabian has logged 254 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Along the Coast

Along the Coast

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blue

Blue

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Little Wild

Little Wild

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Panic

Panic

1978
×
★★★½
Edit this entry  
19
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Anima

Anima

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Puparia

Puparia

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune: Part Two

Dune: Part Two

2023
×
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

2019
×
Edit this entry  
12
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hey, You!

Hey, You!

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry