• HiGH&LOW THE WORST X (CROSS)

  • Maid in Malacañang

    ½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★

  • Crush

    ★★★

  • As We Hold Hands

    ★★★★

  • 365 Days: This Day

    ½

  • Urban Myths: Tooth Worms

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Business Proposal

    ★★★★

  • Like People, They Change Too

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Twenty Five Twenty One

    ★★★★½

  • Love and Leashes

    ★★★

  • Our Beloved Summer

    ★★★★

  • One True Pair: The Movie

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Apol

    ★★½

  • He's Into Her: The Movie Cut

    ★★★

  • Sing 2

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • MAVERICK

  • Bad Buddy

    ★★★★★

  • Zack Tabudlo: Episode

  • My Love Mix-Up!

    ★★★★

  • Songs Happen Like Refrains in a Revolution

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Black Rainbow

    ★★★

  • Ikaw at Ako at ang Ending

  • The Kissing Booth 3

  • Revirginized

    ★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • My Amanda

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Gameboys: The Movie

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Lovely Writer: Special Episode

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • 7llin' in the DREAM

    ★★★★★

  • Still Life

  • The Next NEO Model

    ★★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • The Unholy

  • Here and There

    ★★½

  • Hello, Stranger: The Movie

    ★★½

  • Son of Macho Dancer

  • CODA

    ★★★

  • The Berkshire Killer

  • Bobo the Monkey

    ★★★★½

  • Basta Gagradweyt Tayo

  • Throat Notes

    ★★★★

  • The Boy Foretold By the Stars

    ★★★½

  • Meet Me Outside

    ★★★★

  • Four Sisters Before the Wedding

  • True Beauty

  • as if nothing happened

  • Maski Papano

    ★★★

  • Fan Girl

  • OPAL

    ★★★★★

  • You Animal! The Nimfa Dimaano Story

    ★★½

  • How to Die Young in Manila

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • I Told Sunset About You

    ★★★★½

  • Start-Up

  • NCT World 2.0

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★