Sort by

anya has logged 210 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Edit this entry  
01
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★½
Edit this entry  
18
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★½
Edit this entry  
16
Cosmic Sin

Cosmic Sin

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★
Edit this entry  
12
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Edit this entry  
12
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★½
Edit this entry  
05
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
American Satan

American Satan

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Transformers

Transformers

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Immortal

Immortal

2004
×
★½
Edit this entry  
29
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
26
Consuming Spirits

Consuming Spirits

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Strike!

Strike!

1998
×
★★★★
Edit this entry  
22
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry