Sort by

Louis has logged 280 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Good Morning

Good Morning

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Strange World

Strange World

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Céline and Julie Go Boating

Céline and Julie Go Boating

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Ascent

The Ascent

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Macario

Macario

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
Read the review Edit this entry  
10
Tropical Malady

Tropical Malady

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wanda

Wanda

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
News from Home

News from Home

1976
×
Read the review Edit this entry  
04
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Six Shooter

Six Shooter

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Grandmaster

The Grandmaster

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Following

Following

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ashes of Time

Ashes of Time

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Saw V

Saw V

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
My Blueberry Nights

My Blueberry Nights

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Zen - Grogu and Dust Bunnies

Zen - Grogu and Dust Bunnies

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Saw III

Saw III

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry