Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
House of the Dead

House of the Dead

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Faces

Faces

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Far Cry

Far Cry

2008
×
Read the review Edit this entry  
23
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rampage

Rampage

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Shadows

Shadows

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dogville

Dogville

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Max Payne

Max Payne

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Doom: Annihilation

Doom: Annihilation

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Doom

Doom

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Company of Heroes

Company of Heroes

2013
×
Read the review Edit this entry  
28
Ghosted

Ghosted

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Greatest Beer Run Ever

The Greatest Beer Run Ever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Flight of the Intruder

Flight of the Intruder

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bat★21

Bat★21

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
84C MoPic

84C MoPic

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Off Limits

Off Limits

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life

Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Street Fighter

Street Fighter

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Mortal Kombat: Annihilation

Mortal Kombat: Annihilation

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Man Who Shot Liberty Valance

The Man Who Shot Liberty Valance

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Slender Man

Slender Man

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Umberto D.

Umberto D.

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry