Sort by

tony has logged 60 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Causeway

Causeway

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
From Scratch

From Scratch

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bros

Bros

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blonde

Blonde

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Monica

Monica

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Athena

Athena

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Listener

The Listener

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nope

Nope

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Girl from Plainville

The Girl from Plainville

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Father of the Bride

Father of the Bride

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deep Water

Deep Water

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★
Edit this entry  
05
Shall We Dance?

Shall We Dance?

2004
×
★★★½
Edit this entry