Sort by
  • The Menu

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Black Bird

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Causeway

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Finch

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★½

  • Black Widow

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★

  • CODA

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★★½

  • Run

    ★★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★½

  • The Good Lord Bird

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★½

  • All In: The Fight for Democracy

    ★★★★

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • Asian Americans

    ★★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Devs

    ★★★★

  • Gunda

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Better Days

    ★★★★

  • The Wolves

    ★★★★½

  • Yellowface: Asian Whitewashing and Racism in Hollywood

    ★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Rest of Us

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Dads

    ★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Rodman: For Better or Worse

    ★★★★

  • You Will Die at Twenty

    ★★★½

  • Citizen K

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • La Llorona

    ★★★★½