Sort by
  • Bullet Train

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Persuasion

  • Spiderhead

    ★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Ms. Marvel

    ½

  • Lightyear

    ★★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Elvis

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Offer

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Incantation

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Against the Ice

    ★★

  • The House

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Prayers for the Stolen

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Old Ways

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Spree

    ★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Batman: Hush

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Chicuarotes

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Paddleton

  • A Star Is Born

    ★★★★