Antonio has logged 618 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Dark Passage

Dark Passage

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Shanghai Gesture

The Shanghai Gesture

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Limbo

Limbo

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Palm Beach Story

The Palm Beach Story

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Murder, My Sweet

Murder, My Sweet

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
They Live by Night

They Live by Night

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Twentynine Palms

Twentynine Palms

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
In the Heat of the Sun

In the Heat of the Sun

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Day of Wrath

Day of Wrath

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
White Heat

White Heat

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Moving On

Moving On

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Galveston

Galveston

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Guilty

The Guilty

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Dark Mirror

The Dark Mirror

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Odd Man Out

Odd Man Out

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Late August, Early September

Late August, Early September

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
On the Occasion of Remembering the Turning Gate

On the Occasion of Remembering the Turning Gate

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Süden

Süden

1990
×
★★★
Edit this entry  
05
Helter Skelter

Helter Skelter

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Woman in the Window

The Woman in the Window

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hole

The Hole

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The State I Am In

The State I Am In

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Il buco

Il buco

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Letter from an Unknown Woman

Letter from an Unknown Woman

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nightmare Detective 2

Nightmare Detective 2

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Floating Clouds

Floating Clouds

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cairo Station

Cairo Station

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Film Study

Film Study

1926
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Europe '51

Europe '51

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
La Ronde

La Ronde

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry