• Midnight Mass

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★½

  • The Death of David Cronenberg

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★½

  • The Voyeurs

    ★½

  • The King of Laughter

    ★★★★

  • Il buco

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Mad God

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Loki

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Oxygen

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • The Unholy

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Hong Sangsoo | Winner of the Silver Bear for Best Screenplay

    ★★★★★

  • Limbo

    ★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Death to 2020

    ★★

  • Rose Island

    ★★½

  • The Beast

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★★★

  • Rogue City

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Cadaver

    ★★★

  • Calabria, terra mia

    ½

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Black Box

  • The Third Day: Autumn

    ★★★½

  • The Binding

    ★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • Rifkin's Festival

    ★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • The Third Day

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • In Between Dying

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • New Order

    ★★½

  • The Predators

    ★★★