antonio has logged 18 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★
Edit this entry  
27
Love Letter

Love Letter

1995
×
★★★½
Edit this entry  
26
One Fine Spring Day

One Fine Spring Day

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Oasis

Oasis

2002
×
Read the review Edit this entry  
20
Moonlit Winter

Moonlit Winter

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ripley's Game

Ripley's Game

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Double Suicide

Double Suicide

1969
×
★★★★
Edit this entry  
08
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Himiko

Himiko

1974
×
★★★½
Edit this entry  
04
Pale Flower

Pale Flower

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Boat People

Boat People

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
01
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry