antonio has logged 14 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Ascent

The Ascent

1977
×
★★★★
Edit this entry  
29
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
Edit this entry  
28
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Crying Fist

Crying Fist

2005
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★★
Edit this entry  
10
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★½
Edit this entry  
09
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★½
Edit this entry  
08
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
House

House

1977
×
★★★½
Edit this entry  
04
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★½
Edit this entry  
04
Pi

Pi

1998
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★★
Edit this entry