antonio has logged 94 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Good Morning

Good Morning

1959
×
Read the review Edit this entry  
24
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Read the review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Edit this entry  
22
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Edit this entry  
22
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Edit this entry  
21
Twilight

Twilight

2008
×
Edit this entry  
21
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★½
Edit this entry  
20
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Brazil

Brazil

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Artist

The Artist

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Little Forest

Little Forest

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
04
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
Edit this entry  
25
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
My Night at Maud's

My Night at Maud's

1969
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★½
Edit this entry  
14
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
Edit this entry  
07
Raise the Red Lantern

Raise the Red Lantern

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Army of Shadows

Army of Shadows

1969
×
Edit this entry  
04
Homicide

Homicide

1991
×
★★½
Edit this entry  
03
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Il Posto

Il Posto

1961
×
Edit this entry  
01
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★
Edit this entry  
27
Love Letter

Love Letter

1995
×
★★★½
Edit this entry  
26
One Fine Spring Day

One Fine Spring Day

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Oasis

Oasis

2002
×
Read the review Edit this entry  
20
Moonlit Winter

Moonlit Winter

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ripley's Game

Ripley's Game

2002
×
★½
Read the review Edit this entry