Sort by
  • Entergalactic

    ★★★★★

  • Blonde

  • Spiderhead

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Deep Water

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★½

  • Finch

    ★★★½

  • The Tender Bar

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Old

    ★½

  • CODA

    ★★★

  • Worth

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Informer

    ★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Paddleton

    ★★★★★

  • Silence

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★★

  • Demolition

    ★★

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★½

  • That Awkward Moment

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★

  • Enemy

    ★★★½

  • Prisoners

    ★★★★½

  • Looper

    ★★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★

  • Rise of the Planet of the Apes

    ★★★★★

  • Horrible Bosses

    ★★★

  • Black Swan

    ★★★★

  • Despicable Me

    ★★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★½

  • Get Smart

    ★★★★★

  • Forgetting Sarah Marshall

    ½

  • There Will Be Blood

    ★★½

  • Surf's Up

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★½

  • Knocked Up

    ★★½

  • The Prestige

    ★★★★★

  • The Terminal

    ★★

  • The Passion of the Christ

    ★★★★★

  • Treasure Planet

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★½

  • What Dreams May Come

    ★★★★

  • The Big Lebowski

    ½

  • The Game

    ★★★★½

  • Schindler's List

    ★★★★★

  • Home Alone

    ★★★★

  • GoodFellas

    ★★★★

  • When Harry Met Sally...

    ★★★½

  • Top Gun

    ★★½

  • Pumping Iron

    ★★★