anoop has logged 108 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
Read the review Edit this entry  
28
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Another Round

Another Round

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jungle 2 Jungle

Jungle 2 Jungle

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Police Story 3: Super Cop

Police Story 3: Super Cop

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Project X

Project X

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Legend

Legend

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Letter Never Sent

Letter Never Sent

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Run

Run

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scream 3

Scream 3

2000
×
Read the review Edit this entry  
31
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Contact

Contact

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jawline

Jawline

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry