• Scream

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • Encanto

  • The Harder They Fall

  • The Many Saints of Newark

  • Malignant

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Demonic

  • The Green Knight

  • Old

  • Pig

  • Fear Street: 1666

  • Fear Street: 1978

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

  • Fear Street: 1994

  • No Sudden Move

  • Luca

  • Dating & New York

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Army of the Dead

  • The Mitchells vs. The Machines

  • H.A.G.S. (Have a Good Summer)

  • Bad Trip

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Raya and the Last Dragon

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Judas and the Black Messiah

  • Finding 'Ohana

  • The Little Things

  • Wonder Woman 1984

  • Let Him Go

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Shithouse

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

  • Run

    ★★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

  • Tenet

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Black Is King

    ★★★★

  • Host

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • The Lovebirds

  • Anything for Jackson

  • Mulan

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★½

  • Minari

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Possessor

    ★★★½

  • Zola

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Scare Me

    ★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Black Christmas

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★★