Sort by

Robin has logged 824 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
The Iron Lady

The Iron Lady

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Undrafted

Undrafted

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
How to Make a Ken Loach Film

How to Make a Ken Loach Film

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Filleann an Feall

Filleann an Feall

2000
×
Read the review Edit this entry  
28
The Water

The Water

2009
×
Edit this entry  
28
At Death's Door

At Death's Door

1999
×
Read the review Edit this entry  
28
Eviction

Eviction

1999
×
Read the review Edit this entry  
28
A Man of Few Words

A Man of Few Words

2000
×
Edit this entry  
28
Watchmen

Watchmen

2001
×
Edit this entry  
28
The Silent City

The Silent City

2006
×
Read the review Edit this entry  
26
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
In Time

In Time

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Transcendence

Transcendence

2014
×
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Something Good — Negro Kiss

Something Good — Negro Kiss

1898
×
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Snatches: Moments from Women's Lives

Snatches: Moments from Women's Lives

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Seagull

The Seagull

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry