Robin has logged 42 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Strictly Ballroom

Strictly Ballroom

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
How to Steal a Million

How to Steal a Million

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Boy

Boy

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Promised Land

Promised Land

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Closer

Closer

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
mother!

mother!

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Anthropoid

Anthropoid

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Home Again

Home Again

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
On the Town

On the Town

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Comedy Central Roast of James Franco

Comedy Central Roast of James Franco

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
Read the review Edit this entry