Sort by

Robin has logged 98 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Mummy

The Mummy

1999
×
Read the review Edit this entry  
24
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Junebug

Junebug

2005
×
★★
Edit this entry  
22
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Born in China

Born in China

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Producers

The Producers

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
My Sister's Keeper

My Sister's Keeper

2009
×
Read the review Edit this entry  
16
Duplicity

Duplicity

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hop

Hop

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry