Sort by

Robin has logged 88 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Over Her Dead Body

Over Her Dead Body

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Piper

Piper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Land of Mine

Land of Mine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fire at Sea

Fire at Sea

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jim: The James Foley Story

Jim: The James Foley Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
Read the review Edit this entry  
22
Wild Oats

Wild Oats

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tanna

Tanna

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Guys and Dolls

Guys and Dolls

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Trolls

Trolls

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Footloose

Footloose

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The White Helmets

The White Helmets

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Watani: My Homeland

Watani: My Homeland

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
4.1 Miles

4.1 Miles

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Extremis

Extremis

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Joe's Violin

Joe's Violin

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nine

Nine

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pear Cider and Cigarettes

Pear Cider and Cigarettes

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Once Upon a Line

Once Upon a Line

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Head Vanishes

The Head Vanishes

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Asteria

Asteria

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blind Vaysha

Blind Vaysha

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Piper

Piper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pearl

Pearl

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Borrowed Time

Borrowed Time

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Railroad Lady

The Railroad Lady

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Enemies Within

Enemies Within

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Timecode

Timecode

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Silent Nights

Silent Nights

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Sing

Sing

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Man Called Ove

A Man Called Ove

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Joe's Violin

Joe's Violin

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Life, Animated

Life, Animated

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Dog's Purpose

A Dog's Purpose

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
An Education

An Education

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry