Sort by
  • Red, White & Royal Blue

    ★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Bottoms

    ★★★★★

  • Theater Camp

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Kantara

    ★½

  • Do Revenge

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★

  • The Menu

    ★★

  • Causeway

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Emily

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★

  • See How They Run

    ★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • The Whale

  • Pearl

    ★★★

  • Women Talking

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★★

  • TÁR

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★

  • The Gray Man

  • Mr. Malcolm's List

    ★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • JugJugg Jeeyo

  • Big Time

  • Elvis

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Aftersun

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★½

  • Armageddon Time

    ★★½

  • Conversations with Friends

  • Our Father

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Crush

    ★★½

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★½

  • Umma

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★½

  • To Leslie

    ★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★½

  • The Outfit

    ★★★½

  • The Sky Is Everywhere

  • I Want You Back

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Resurrection

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★½

  • A Mouthful of Air

    ★★½

  • Eternals

    ★★

  • Encanto

    ★★★