Sort by

Stephanie has logged 52 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Summertime

Summertime

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Edit this entry  
07
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★
Edit this entry  
30
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
Edit this entry  
07
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
They Live by Night

They Live by Night

1948
×
★★★½
Edit this entry  
27
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Edit this entry  
30
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★★
Edit this entry  
07
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Edit this entry  
06
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Runaway Bride

Runaway Bride

1999
×
★★★
Edit this entry  
02
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★
Edit this entry  
01
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Edit this entry  
27
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Edit this entry  
25
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ju-On: Origins

Ju-On: Origins

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry