riley has logged 135 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nanny McPhee and the Big Bang

Nanny McPhee and the Big Bang

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Garfield

Garfield

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hachi: A Dog's Tale

Hachi: A Dog's Tale

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hart Beat

Hart Beat

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
04
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Dog's Purpose

A Dog's Purpose

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Marley & Me

Marley & Me

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Electra Woman & Dyna Girl

Electra Woman & Dyna Girl

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry