Sort by

AnneRay has logged 394 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Plaza Catedral

Plaza Catedral

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Prayers for the Stolen

Prayers for the Stolen

2021
×
Edit this entry  
29
Mass

Mass

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
29
CODA

CODA

2021
×
Edit this entry  
29
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
In the Same Breath

In the Same Breath

2021
×
Edit this entry  
28
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
Edit this entry  
28
Ascension

Ascension

2021
×
Edit this entry  
28
Lamb

Lamb

2021
×
Edit this entry  
27
Procession

Procession

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
Edit this entry  
26
Belfast

Belfast

2021
×
Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Censor of Dreams

Censor of Dreams

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Shaman's Apprentice

The Shaman's Apprentice

2021
×
Edit this entry  
26
Navozande, the Musician

Navozande, the Musician

2020
×
Edit this entry  
26
Bestia

Bestia

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Mum Is Pouring Rain

Mum Is Pouring Rain

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Windshield Wiper

The Windshield Wiper

2021
×
Edit this entry  
23
Dances with Wolves

Dances with Wolves

1990
×
Edit this entry  
23
Lead Me Home

Lead Me Home

2021
×
Edit this entry  
23
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
Edit this entry  
23
When the Sun Sets

When the Sun Sets

2021
×
Edit this entry  
23
Under the Heavens

Under the Heavens

2020
×
Edit this entry  
23
You're Dead Hélène

You're Dead Hélène

2021
×
Edit this entry  
23
Like the Ones I Used to Know

Like the Ones I Used to Know

2021
×
Edit this entry  
23
Souvenir, Souvenir

Souvenir, Souvenir

2020
×
Edit this entry  
23
Affairs of the Art

Affairs of the Art

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Take and Run

Take and Run

2020
×
Edit this entry  
22
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
Edit this entry  
22
Camp Confidential: America's Secret Nazis

Camp Confidential: America's Secret Nazis

2021
×
Edit this entry  
22
Audible

Audible

2021
×
Edit this entry  
22
Takeover

Takeover

2021
×
Edit this entry  
22
The Queen of Basketball

The Queen of Basketball

2021
×
Edit this entry  
22
The Facility

The Facility

2021
×
Edit this entry  
22
A Broken House

A Broken House

2020
×
Edit this entry  
22
Day of Rage: How Trump Supporters Took the U.S. Capitol

Day of Rage: How Trump Supporters Took the U.S. Capitol

2021
×
Edit this entry  
22
Step Into the River

Step Into the River

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Us Again

Us Again

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Flowing Home

Flowing Home

2021
×
Edit this entry  
22
Only a Child

Only a Child

2020
×
Edit this entry  
22
Bad Seeds

Bad Seeds

2020
×
Edit this entry  
22
Eagles

Eagles

2021
×
Edit this entry  
21
Ben-Hur

Ben-Hur

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
Edit this entry  
20
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Edit this entry  
19
Patton

Patton

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry