Sort by

Anna has logged 27 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Grass Is Greener

The Grass Is Greener

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★½
Edit this entry  
21
That Touch of Mink

That Touch of Mink

1962
×
★★★½
Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Postman Always Rings Twice

The Postman Always Rings Twice

1946
×
★★★½
Edit this entry  
18
Poison Ivy

Poison Ivy

1992
×
★★
Edit this entry  
16
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Frailty

Frailty

2001
×
★★★
Edit this entry  
09
Born on the Fourth of July

Born on the Fourth of July

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Anastasia

Anastasia

1997
×
Edit this entry  
06
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
Edit this entry  
06
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Edit this entry  
04
Cocktail

Cocktail

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★
Edit this entry