Sort by

Anna has logged 34 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Ken Park

Ken Park

2002
×
Edit this entry  
31
Starlet

Starlet

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★★
Edit this entry  
28
Drop Dead Fred

Drop Dead Fred

1991
×
★★
Edit this entry  
28
So Long, My Son

So Long, My Son

2019
×
Edit this entry  
28
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Dont Look Back

Dont Look Back

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
Edit this entry  
27
The Audition

The Audition

2019
×
Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Maria's Paradise

Maria's Paradise

2019
×
Edit this entry  
25
Destry Rides Again

Destry Rides Again

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

1959
×
★★★★
Edit this entry  
23
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★★
Edit this entry  
22
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bay of Angels

Bay of Angels

1963
×
★★★★
Edit this entry  
18
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
White Material

White Material

2009
×
★★★½
Edit this entry  
15
Spice It Up

Spice It Up

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★
Edit this entry  
09
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Seventh Victim

The Seventh Victim

1943
×
★★★★
Edit this entry  
04
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry